A tým

Dne 4.5.2024 odehrál A tým mistrovské utkání proti Chotuticím, které vyhrál 5:1.

branky: Havránek 2, Hanuš, Dejl, Petrák

sestava: Procházka I. - Procházka R., Synek, Hanuš, Kuchař - Homolka, Dejl, Růžinský, Kubička -

Čábelka, Petrák

střídali: Havránek, Mašín, Mical, Pohl, Krutský

První květnová sobota nabídla v našem areálu derby proti Chotuticím. Áčko vítězí 5:1. Výsledek vypadá jednoznačně, ale výhra rozhodně tak jasná nebyla, jak se na první pohled může znát. Chotutice do utkání vlétli a hned v 7. minutě se dočkaly vstřelení branky. Pavel Černatovič z pravé strany trefil tyč, míč se odrazil na penaltu k Schnurpeilovi na kterého zívala prázdná brána, přesto jeho první dorážku Ivo Procházka ještě stihl vyrazit, jenže míč se odrazil znova k Schnurpeilovi a ten napodruhé už neměl problém vstřelit branku - 0:1. V ten moment propukla na tribuně euforie, protože Chotutice přišlo podpořit přes kopec hodně fanoušků. A mohlo být daleko hůře. Frenetický dav hnal Chotutice za další brankou. Postupně běžel sám Šišpera, Siňor a Červenka, ale ani jeden z nich Procházku neprostřelil. I Viktoria měla šance. Ružinského a Synkovu střelu Malina vyrazil, Kubička a Hanuš zase trefili tyč. Dalších několik šancí proskákalo kolem tyče. Do kabin se šlo za stavu 0:1 pro Chotutice a fanoušci hostí to řádně ocenili a velkým potleskem poslali svoje hráče do kabiny. Druhý poločas byl úplně jiný. Nastoupila úplně jiná Viktorie a odměnou ji byla vyrovnávací branka Romana Havránka, který se nejlépe zorientoval ve vápně a vyrovnal - 1:1. Za dalších pět minut se prosmýkl Krutský jako lasička do kurníku pro vajíčka ve vápně kolem obránce, který ho zastavil až za cenu faulu a byla z toho penalta. Tu chladnokrevně bez nervů proměnil Jirka Hanuš - 2:1. A sedmiminutovou smršť zakončil opět aktivní Havránek, který krásnou kličkou brankáři zvýšil na dvougólový rozdíl - 3:1. Tato branka se ukázala jako rozhodující. Unavení hosté nestíhali dostupovat radimské hráče a bylo z toho mnoho prostoru. Po další skrumáži si našel míč ve vápně Tomáš Dejl a poslal míč přesně k pravé tyči - 4:1. V ten moment si radimští fanoušci přáli populárního ,,bůra" a přání jim splnil Ondra Petrák v 88. minutě - 5:1. Viktoria tak vítězí v derby a připisuje si tři body do tabulky. Nutno podotknout, že velkou pochvalu si zaslouží i Chotutice, které odehrály nadstandardní utkání a v jejich řadách vyčníval především Patrik Antůš, který na podzim hrál právě v Radimi. Pochvala patří i fanouškům na obou stranách, kteří vytvořili suverénně nejlepší atmosféru na utkání v letošní sezóně. Skvělým výkonem přispěl k utkání i rozhodčí Lahoda s pomezním Středou. Další utkání odehraje Áčko příští týden v sobotu 11. května v Kozojedech od 17:00.